Пошук
  • Molly

Як підібрати корм вашому улюбленцю?

Оновлено: 7 черв 2020 р.


Ні для кого не секрет, що основа здоров’я улюбленця- його раціон та збалансоване харчування, попри те, що технології та наука допомогли дослідити усі потреби у харчуванні тварин, все ще багато господарів віддають перевагу самостійно формувати раціон собак та котів за допомогою домашніх продуктів.

Які переваги та недоліки у годівлі домашніми продуктами перед повнораціонною годівлею кормом?

Із переваг можна назвати:натуральність, та певну економію, у порівнянні з високоякісними класами кормів. Із негативних сторін – не збалансоване харчування, яке господар не завжди може забезпечити у повній мірі для тварини із продуктами усі корисні речовини. Враховуючи вік, структуру тіла тварини, кожна порода вимагає певних особливостей у годівлі, надходження відповідних корисних вітамінів та мінералів, тому раціон повинен містити елементи усіх необхідних потреб тварини, а не лише одноманітна їжа, також господарю, який обрав годівлю «натуралкою» потрібно ретельно слідкувати за станом зубів, адже часто формується наліт та зубний камінь.

Що ж стосується переваг та недоліків сухих кормів для котів та собак, то із недоліків, хіба що бюджет, адже переваги досить суттєві:

- практичність

- повнораціооність або збалансованість

- тривале зберігання


Що до того, який саме повинен бути корм, важливо сказати, що в першу чергу потрібно підібрати саме такий корм, який підходить вашому улюбленцю. Не завжди відомі торгівельні марки можуть похвалитись такими показниками для вашого улюбленця як:

апетит – корм дла тварин, який ви обираєте, ваш улюбленець повинен їсти охоче

засвоюваність – власники тварин добре розуміють, що корм повинен добре засвоюватись організмом, тварина повинна регулярно, проте не надто часто ходити у туалет.

порційність – важливий елемент годівлі, адже всього повинно бути в міру, як правило кожен із виробників описує дозованість корм для тої чи іншої породи або за градацією ваги.

Як приклад, можна сказати, що для джека-амбасадора CharlieWoof- Моллі раціон підбирався декілька разів, спочатку рекомендований нам корм не достатньо засвоювався організмом, інший корм, який спробували, Моллі просто відмовлялась їсти, і от третя спроба, дала результат. Собака сама обирає корм для себе.


Які за класами бувають корми та в чому їх різниця?

· Економ клас;

· Преміум клас;

· Супер-преміум клас;

· Корми Холістік (Holistic).

Склад і співвідношення ціна/якість корму можуть різнитися всередині одного класу, в залежності від виробника. Далі ми докладніше розглянемо кожен з них, щоб ви зробили правильний вибір для свого вихованця.