top of page
Пошук
  • Фото автораMolly

Як з нами спілкуються собаки?

Собаки теж, як і люди спілкуються, проте роблять це своєрідним чином: поглядами, запахом, звуками та навіть рухами.

Погляд

Різкий погляд собаки - означатиме виклик

Розсіяний погляд відображає спокій собаки

Розширені зіниці, так само як і у людей показують страх

Рухи

Якщо собака злегка підшкрябує землю або іншу поверхню – жест примирення

Якущо собака облизує мордочку іншій – запрошення пограти, також запрошення пограти означають витягнуті лапи вперед і піднесена задня частина тіла із рухливим хвостиком.

Якщо собака ігриво хапає за рукав – хоче, щоб її погладили або почухали, так само як і тоді, коли ставить одну лапу на вас, або піднімає задню лапу, лежачи на боку.

Хвіст

Якщо хвіст собаки затиснутий між задніми лапами - може означати те, що вона стурбована або налякана, при цьому така поведінка може перерости в оборонну агресію, тому в подібній ситуації важливо підходити до собаки спокійно і обережно.

Тривожні і полохливі собаки ховають хвіст між ніг, коли вони знаходяться в незрозумілому для них середовищі або зустрічають щось нове. Слухняна собака частіше тримає хвіст між ніг, особливо коли вона спілкується з іншими собаками або хоче показати готовність підкорятися, наприклад, в ситуації, коли її привели до ветеринара на обстеження, або після того, як вона згризла ваші нові черевики.

Вуха

У різних собак, по-різному сформовані вуха, загострені, висячі, опущені, однак незалежно від форми, розміру і типу вух собаки, ви можете багато чого дізнатися про емоції та наміри, навчившись розпізнавати значення положення вух вихованця. Якщо вуха собаки злегка спрямовані назад і вона радісно виляє хвостиком, значить, собака налаштована доброзичливо і готова до гри. Однак, якщо вуха плоскі і притиснуті до спини, або з боків голови - ваш вихованець безумовно сигналізує про страх. Якщо собака гарчить, гавкає або виглядає так, ніби готується до атаки, вам слід наближатися до неї з великою обережністю. А от коли собака відчуває цікавість або настороженість, вона піднімає вуха вгору, після чого нерідко задирає голову. Якщо ви подивіться уважно, то помітите, що собаки злегка направляють вуха в сторону об'єкта або людини, який пробудив у них цікавість.

Запахи

Одним із найдавніших способів передачі інформації від собаки до собаки – запах. Саме тому, зауважте, що в першу чергу роблять собаки при зустрічі. Із запаху вони чітко аналізують хто, чи що перед ними, чи загрожує їм небезпека, на якій території вони знаходяться і хто на ній господар.

Мову тіла собаки не можна зрозуміти буквально, якщо при його інтерпретації також не враховувати контекст і інші сигнали собаки. Наприклад, оскал може означати радість, підпорядкування або агресію - все залежить від інших елементів мови тіла! Одним з кращих способів інтерпретації мови тіла собаки є спостереження за її взаємодією з іншими собаками.

Щоб бути впевненим, що ви правильно розумієте, що намагається повідомити ваш пухнастий друг, необхідно знати всі види звуків, що видаються собакою, а також значення комбінацій цих звуків. Важливим є також те, чи спілкуєтесь з собакою часто, адже відомо, що ті собаки, з якими часто спілкуються господарі, здатні також значно більше «розповісти» усіма елементами спілкування, разом з тим собаки звертають увагу на інтонацію розмови та знайомі асоціативні слова, тому, як тільки вони чують слова, і одразу відбувається певна дія, собаки здатні запам’ятовувати цей звязок.

До прикладу, у собачки-амбасадора CharlieWoof - Моллі, одні з хорошимх асоціативних слів: м’яско, м’ячик, печенько, кісточка, гуляти, після яких собака розумітиме, що відбуватиметься далі)


440 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page